Tartalomjegyzék Balmazújváros Város Önkormányzatának
Polgármesteri Hivatala

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kérdések a város vezetéséhez???
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Polgármesteri Hivatal
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vendég

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 27, 2012 10:33 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hidrogeológiából egyes ! ülj le!
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 27, 2012 11:19 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Anonymous" írta:
Szerinted összeesküvéselmélet az, ha Orbán Kínával tárgyal és Magyarországnak felbecsülhetetlen vízkészletei vannak és Kínai nagyvárosok süllyednek métereket mert Kína kitermelte saját maga alól az ivóvizet?
Na cső!

Ezt jól megaszondtad. Logikátlan. Kínai nagyvárosok azért süllyedtek le, mert kiszívták mguk alól a vaszert. Nekünk felbecsülhetetlen vízkészletünk van és Viktor mégis ilyen mélyre süllyedt, már ilyen rövid idő alatt is. Na hogy van ez akkor?
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Kedd. Feb. 28, 2012 4:50 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jóreggelt!

A víz és csatornadíjak felől tudna valaki pontos információt adni?
Milyen tételekből és milyen összegű jelenleg köbméterenként, valamint hogy készenléti vagy használati díj mennyi van rajta havonta?
Ugyanez kellene a jelenlegi gáz ár elszámolásában is, hogy mennyi a jelenlegi ár.Minden infót előre is köszönök. K.József.
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Kedd. Feb. 28, 2012 6:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A február 17-én tartott Testületi ülés anyagát olvasva, jó lenne látni az ülés felvételét is ! Vajon hogyan döntöttek képviselőink? Sajnos nincs helyi kábel tv a környékünkön, emiatt nem tudtam megnézni. A neten csak ezt találtam a BalmazTv honlapján.

" Február 14-én, kedden tartotta soros, munkaterv szerinti ülését Balmazújváros Város Képviselő Testülete.
Mivel az ülés a megjelent képviselők száma miatt határozatképtelen volt, ezért dr. Tiba István polgármester az SZMSZ szerint, február 17-én 14 órára elnapolta. Az ülésről készített vágatlan felvételünket műsorunk vasárnapi ismétlése után tekinthetik meg Nézőink."

Kérdésem: Megismételték már?
Vissza az elejére
balmaz61

HozzászólásElküldve: Kedd. Feb. 28, 2012 7:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor vasárnap lement, ismétlés nincs.
A képviselőtestület ott arról határozott, hogy Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt-vel kezdik meg a viziközmű- szolgáltatásról a tárgyalásokat. Elhangzott, hogy a Hajdú Bihari Önkormányzatok Vízmű Zrt az ehhez szükséges (pontosan nem tudom, hogy milyennel) jogosítvánnyal nem rendelkezik.
Bővebben majd benne lesz a jegyzőkönyvben.

Vendég

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 29, 2012 8:33 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hol lehet ezt a jegyzőkönyvet elolvasni, és mikor szokták elkészíteni?
Vissza az elejére
balmaz61

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 29, 2012 8:41 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Átlagban 2-4 hét az átfutás. Itt találod majd meg, az adott időpontra kattintva:
http://www.balmazujvaros.hu/onkormanyzat/rendeletek.html?view=80

Vendég

HozzászólásElküldve: Kedd. Márc. 27, 2012 8:44 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm balmaz61 megtaláltam!

A 2012.02.17-i Testületi ülés jegyzőkönyve alapján:

42 oldal Rácz Attila:

"A törvény nem értelmezésben értelmezem másképpen, mint ahogy Nagy Miklós elmondta, hanem, hogy mely értelmezési kérdést tenném, az ide vonatkozó részt teljesen egyértelműen felolvasom, hogy mindenki értse."

Tisztelt képviselők és hallgatóság vajon mit értettek belőle?

És az olvasás:
"Víziközművek tulajdonjoga. 6 szakasz (1) A víziközmű kizárólag az állam és a települési önkormányzat vagy a
települési önkormányzatok társulása tulajdonába tartozhat."

És a törvény Valódi szövege:
Víziközmű - ha az önálló ingatlannak minősül - kizárólag az állam, a települési önkormányzat vagy a települési önkormányzatok társulása tulajdonába tartozhat.

Az "és" szócska valamint a "vessző" közötti óriási külünbség

Rácz Attila:
"Azt kell, hogy mondjam, hogy a térségben jelenleg két olyan cég van, amely rendelkezik az akkreditációs feltételekkel, az egyik a Debreceni Vízmű, a másik a Tiszamenti Regionális Vízművek, több ilyen cég nincs és a jövőben láthatóan nem is lesz."

Ez az ember valószínűleg tud valamit, vagy jövőbe látó?

A 2012.03.10-i Hajdúbihari naplóban egészen más jelent meg az Önkormányzatok Vízmű Zrt-től. Ott azt írják, hogy az akreditáláshoz szükséges 100 ezer egyenértéket birtokol.

Ismét átolvastam a Vízmű Zrt anyagát, mely településeken szolgáltat ivóvizet, megkeresve a települések lakosinak számát összeadva 88 ezer lakosnak szolgáltatnak vizet. Megtekintettem a TRV Zrt. honlapját és ott meglepődve olvastam, hogy összesen 27 ezer lakosnak szolgáltatnak ivóvizet.

Kezd ismét zűrzavaros lenni a dolog.

Rácz Attila:
"S az utolsó kérdés a felszíni vízre vonatkozóan. A Balmazújváros viziközmű hálózata jelenleg a saját kutjaira épül ki, mi ezt a jelenlegi rendszert kívánjuk alkalmazni a saját fúrt kutjaira alapozva. Abban az esetben és erre volt, sajnos nem emlékszem dátum szerint, de tavaly ősz folyamán valamikor egy kezdeményezés, hogy egy zárt rendszerű viziközmű gerinchálózatot építsünk ki. Ezt szeretném aláhúzni, hogy az azokra a településeknek a vízellátására vonatkozik, ahol ivóvíz minőségi probléma van és a szándéknyilatkozat második fele pedig arról szól, ami továbbra fennálló szándékunk, hogy kialakítsunk Magyarországon elsőként és egyedülállóként egy olyan vízmű rendszert, amely szürke és fehérvíz ellátást biztosít. Magyarul azt jelenti, hogy a háztartásban használatos víz egy lényegesen kedvezőbb díjon, hogy érthető legyen mosogatásra, WC öblítésre, egyéb ilyen célokra használható módon, tehát nem ivóvíz minőségben kerüljön a lakossághoz és van egy ivóvíz része, ez az un. fehérvíz, aminek a kiépítése van. Ez a szándékunk ez továbbra is fennáll."

Magyarra fordítva a TRV-nek szándékában áll a keleti vizét a városba vezetni. A szürke víz fehérvíz elmélet csak egy fantazmagória, létalapja nincs. Méghogy olcsóbb víz, drágább víz? Hol élnek ezek? Ja, és természetesen a mi pénzünkön épülne meg.

És a kérdés másképpen feltéve: Akarunk-e keleti vizet inni?
Igen vagy Nem !?
Vissza az elejére
Amadeusz153

HozzászólásElküldve: Szer. Márc. 28, 2012 6:50 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én jelenleg a vizmű dolgozója vagyok és tisztában vagyok azokkal a dolgokkal. Mint például milyen mennyiségben használunk vegyszert a viztisztításhoz ami országos viszonylatban elenyésző!A trv ennek többszörösét! Ami azt jelenti hogy kitűnő vizünk van! Sokan írják,írták ,hogy pocsolyát iszunk!Majd meglátjuk ha a keltiböl kapjuk akkor mit szólnak az emberek! Ami igaz, hogy a hálózatot fel kell újítani,de ki? Talán a 400 millióból futotta volna rá,de az elment a "fürdőre" Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vendég

HozzászólásElküldve: Szer. Márc. 28, 2012 7:09 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves VENDÉG , akkor olvasd el újra, figyelmesen, hogy hány lakosnak szolgáltat vizet a TRV. A felső-szabolcsi Üzemig. területén valóban 27000 emberről van szó, de ott vannak még a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Üzemigazgatóság és Hajdú-Bihar megyei Üzemigazgatóság települései. Az közel 100 000 ember.
Nem kellene mindig össze-vissza beszélni, a TRV csak az üzemeltetést veszi át.
Vissza az elejére
ász
Vendég

HozzászólásElküldve: Szer. Ápr. 25, 2012 4:21 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A "nagy" városvezetés eredményeként....:
ez egy érdekes cikk,

http://hvg.hu/itthon/20120425_balmazujvaros_koltsegvetes_asz

Kíváncsi vagyok, hogy ezt hogyan magyarázzák meg. Gyakorlatilag a várost teljesen eladósították?
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 26, 2012 8:32 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"ász" írta:
ez egy érdekes cikk,

Kíváncsi vagyok, hogy ezt hogyan magyarázzák meg. Gyakorlatilag a várost teljesen eladósították?

Bicikli út több száz millióért, amin én soha nem látok senkit kerózni!!
Ezek lennének fontosak nekünk? Van itt pénz, meg fényezi magát a pm.
Visszasírjuk még az előző vezetést.
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 27, 2012 12:56 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Anonymous" írta:
"ász" írta:
ez egy érdekes cikk,

Bicikli út több száz millióért, amin én soha nem látok senkit kerózni!!
Ezek lennének fontosak nekünk? Van itt pénz, meg fényezi magát a pm.
Visszasírjuk még az előző vezetést.

Mivel nincs kirakva az új útra a kerékpárút tábla, nem vagyok meggyőződve, hogy azon büntetlenül lehet kerékpározni !!!
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 27, 2012 5:21 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú milyen sok még ez a hátralévő 2 év! 2 év alatt ekkora adósságot zúdítottak ránk, mit várhatunk a következő 2 évre? Az nem lehet, hogy önkritikát gyakorolva időben lemondanak és jó távolra elköltöznek innen?
Csupa jó pénzügyi "szakember" okos bólogatása és ötlete ezt hozta.
Cipész maradjon a kaptafánál.
Vissza az elejére
V.
Vendég

HozzászólásElküldve: Kedd. Máj. 15, 2012 9:47 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt az ÁSZ jelentést nem nagyon mutogatják...... biztos nagyon ciki lehet nekik, hogy a saját kutyájuk is megharapja. Akkor már biztosan lehet valami valóságtartalma a leírtaknak.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Polgármesteri Hivatal Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Következő
47 / 49 oldal

Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz mellékleteket ebben a fórumban
Letölthetsz mellékleteket ebből a fórumból