Tartalomjegyzék Balmazújváros Város Önkormányzatának
Polgármesteri Hivatala

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szerintem
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Polgármesteri Hivatal
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Radócz István

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 07, 2006 12:58 pm    Hozzászólás témája: Szerintem Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem személyeskedésnek szánom, ezért létrehoztam ezt a topikot.
Ez nem hiteles tájékoztatás, legalábbis a többsége, ezért nem oda írom, hanem nyitottam egy saját vélemény megfogalmazására alkalmas topikot. (a bíráló szavakat a Személyeskedések topikba kérném szépen.

Ha valaki veszi a fáradságot és közzéteszi az ő, esetleg ismerősei közös véleményét ide írja feltétlen.
Próbáltam elolvasni, milyen javaslatokat tettünk ez idáig a város vezetése részére. Egy idő után feladtam.

Véleményem a hozzászólásokról.

A Torgyán József idején 3500 Ft volt egy mázsa kukorica ára. Ez most csak 3000 Ft. Közben a költségek emelkedtek. Szerintem a gazdák többségének jobb volt abban az időben.

A támogatásokról: azt tudom, hogy jövedelem kiegészítésnek szánják, ne hagyják abba a termelést.
Tudomásom szerint Amerikában a farmer fia nehezen talál magának társat. Ezt akarjuk mi is?

Többen vagyunk azon a véleményen, hogy ne támogatást adjon az állam, hanem Pl. a sertés tartás hasznából tudjon mindenki „klímával” felszerelt helyet biztosítani az állománynak. (Akinek 1000 férőhelyes az annak, akinek 8 férőhelyes az annak).

Ha jobboldali beállítottságú emberrel beszélgetek azt gondolja rólam, baloldali vagyok, ha MSZP-sel, az meg azt gondolja jobb oldali vagyok. Tehetek Én arról, hogy nem azt nézem ki mondja, hanem az számít mit mond. (mindig mindenről más a véleményem).

Pl. Ha 1 m3 gáz 100 Ft-ba kerül az államnak, akkor legalább 101 forintért adja. Pl. aki fűti a garázst annak ne adjon az állam támogatást. A rászorulóknak más úton adjon kompenzációt. (ha adni akar). Erről meg az a véleményem, ami már itt a fórumon is elhangzott: ne halat adjon, hanem tanítson meg halászni. Én ezt úgy szoktam fogalmazni a segélyt a kapa föld végén osztanám, ami 1 km hosszú. (Ezt is inkább tíz nap múlva, mert akkor már látszik az elvégzett munka eredménye). Magyarra fordítva munka lehetőséget kell biztosítani az itt lakó és dolgozni akaró embereknek. Tudom nem könnyű, de a szándékról sem hallottam az elmút nyolc év alatt konkrét tájékoztatót.

(Ma reggel a TV2-őn egy rövid ideig hallgattam tomcet beszélgetését Havas tanár úrral. No comment).

Mi lenne, ha ezen a fórumon nem hülyéznénk le a másik véleményét, hanem mellé, esetleg szembe állítanánk a saját véleményünkkel. Szerintem még kevesen nyilvánítanak véleményt.
Mint már több helyen elmondtam Tarkus is azon dolgozott, hogy minél kevesebb ember merje elmondani mit gondol a dolgokról.

Talán a jelenlegi testület nagyobb mértékben fogja használni az Internet által nyújtotta lehetőségeket.
Az előző polgármesternél nem sikerült elérnem, hogy a testületi ülések letölthetőek legyenek az Internetről.
Talán ennél sem sikerül, de négy év múlva ismét elmondom a véleményem, javaslatom.

Előbb utóbb úgy is találunk olyan testületet, aki figyel a lakossági hozzászólásokra is. A jelenlegiben Én kettőt tudok, hogy régóta meghallgatja az emberek véleményét. Reméljük a többiek fogják követni a példájukat.
Négy évvel ezelőtt leírtam, ha megválasztanak a testületbe, minden hónap első keddjén ügyfélfogadást tartok a Bólyai úti óvodában, és a tiszteletdíjunkat felajánljuk egy alapítványnak.
Egyik tanítványom Tégláson hasonlóan cselekszik. (nem tőlem hallotta az ötletet).

Egyetértek Rigóval; aki nem követi a pályázati pénzeket, nem biztos, hogy talpon fog maradni.
Az államháztartási törvényt nem ismerem, de ha egy vezető nagyobb megrendelést köt úgy hallottam 10 % jutalék „jár” Neki.

A Keleti parton és a zártkertben alkalmazható törvényeket is csak hallomásból ismerem. Azt is mondhatni, hogy ez csak pletyka ezért nem is folytatom.
Miután a „sasfészek” szóba került az Interneten, rövid úton meg is lett a FÓRUMOZÁS szüntetve.
Ilyen előzmények után megértem nehéz helyzetét az új vezetésnek.
Úgy látom az új vezetésnek még nem jutott eszébe közölni velünk az újonnan alakult bizottságok összetételét.

Ma fogadó napon telefonon kerestem Polgármester urat. Másik helységben tart fogadóórát, ahol nincs telefon.
Mivel az előző polgármesterrel is beszéltem több alkalommal, a jelenlegit is fogom „zaklatni” (Nem név nélkül a fórumon keresztül, hanem személyesen, vagy telefonon).
Ha én voltam személyesen a Polgármester úrnál azt nem igazán szerettem, hogy közben mással sokáig beszélt telefonon.
Ha Tiba úr változtatni fog a kialakult szokáson megértem, de azt javaslom tartson ügyfélfogadást telefonon keresztül is. Ne adj isten esetleg Interneten keresztül.

Az új vezetés figyelmét valószínűleg elkerülte a honlap frissítés.
Nagyon tévednek, ha azt hiszik hogy csak az a 19 regisztrált felhasználó követi ezen keresztül az eseményeket.

A minimum hogy az új testületi, bizottsági tagok névsoráról kapjanak Balmazújváros lakói tájékoztatást.Ha rajtuk múlik ez nekik sem lesz fontos. Szerintem ne hagyjuk.

Kedves rendszergazda: igaz nem a fórumon, hanem telefonon javasoltam a téma idegen hozzászólásokat egy közös gyűjtőbe helyezni. Az alapötlet Tarkustól származott. Ez akkor, azonnal meg is lett valósítva. Tisztelettel kérem a Kérdések a város vezetéséhez??? Topikból az oda nem illő hozzászólásokat helyezze át egy témaidegen nevű topikba. Ezt később nem kell letörölni. Majd az olvasók eldöntik maguk. Elolvassák, nem olvassák el.

A múltkor kedves ismerősöm azt mondta, tetszik neki a K Gazsi írása. Az előbb elolvastam a Tarkus fórumán. Gyorsan felhívtam a jegyzőt, hogy frissítsék a névsort és a fényképet, valamint a testületi ülésről készült videó felvételt tegyék fel az Internetre.
Ezt a régi vezetésnek is javasoltam, de nem léptek az ügy érdekében. Talán majd most sikerül elérnünk közösen.
Ha nem, akkor egy másik volt tanítványom segít. Most már közel kerültem a tűzhöz. Négy évvel ezelőtt is azt hittem, de tévedtem.

Csak most jutott eszem be a mondás: sok beszéd szegénység. Elnézést kérek azoktól akik végig olvasták és elolvasás után az lett a véleményük kár volt. Nekik azt javaslom a következő hozzászólásomból max a kiemelt részt fussák át.

A kertgyűlés helye: Művelődési Ház táncterem. Kérjük a tulajdonosokat, használókat, tiszteljenek meg a jelenlétükkel.
részletezve a Mezőgazdaság topikban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tarkus

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 07, 2006 1:17 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Te Pesta!

Roppant nagy tévedésben vagy!!!
Idézet:
Mint már több helyen elmondtam Tarkus is azon dolgozott, hogy minél kevesebb ember merje elmondani mit gondol a dolgokról.

Ha jól emlékszünk akkor Te voltál az aki mindenbe belekötött miközben hibát hibára halmozott!!A személyeskedést Te kezdted én csak megléptem a stílusodnak megfelelő reakciót mint többen is tették anno!
Ellenben nekem semmilyen érdekem nem fűződött konkrétan a véleményeim kinyílvánításához....nem úgy mint Neked! Laughing
Én sem polgármester, sem képviselő nem akartam lenni Laughing Laughing Laughing

Aztán:

Idézet:
Ha jobboldali beállítottságú emberrel beszélgetek azt gondolja rólam, baloldali vagyok, ha MSZP-sel, az meg azt gondolja jobb oldali vagyok. Tehetek Én arról, hogy nem azt nézem ki mondja, hanem az számít mit mond. (mindig mindenről más a véleményem).

Akár hiszed, akár nem ezzel én is pontosan így vagyok Laughing

És van még egy örömhírem számodra:

Változatlanul itt leszek véleményestől, Gazsistól....cuzammen....akár tetszik akár nem! Laughing

Tarkus

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 07, 2006 1:22 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És hogy pozitív véleményt is mondhassak kivételesen először... Laughing ...a hozzászólásod lényegi részével kivételesen néhány apró kivételtől eltekintve: egyetértek!!
Kolompár Gazsi

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 07, 2006 4:27 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
A múltkor kedves ismerősöm azt mondta, tetszik neki a K Gazsi írása.

Nate Pesta ....nem is bírok a májammal máá.....alig bírom az ódalbordámjim alá visszacsömöszölni Laughing

Idézet:
Az előbb elolvastam a Tarkus fórumán. Gyorsan felhívtam a jegyzőt, hogy frissítsék a névsort és a fényképet, valamint a testületi ülésről készült videó felvételt tegyék fel az Internetre.

Osztán hova tegyík fől?....mer elíggé tág fogalom az internet.....a városi honlap meg elíggé gagyi még.
Arrúl nem is szólva,.... ha konyítasz az informatikáho....akkó tudnod kéne, hogy egy videjót előbbmég digitalizáni is kőll, osztán csak utánnak lehet főltenni.
Ammeg sok meló....igaz nem a Te idődbűl....ígyosztán tanájj ki jó sok ijjet Laughing

Mégg asse mindegy hogy van kiépítve egy gép hozzá....de esse a Te pízedből van oszt a hivatal meg óggya meg ahogy tanúta....há nem? Laughing

Ha nem értesz valamit csak kéárdezz nyugodtan, nem szígyen a tudás, csak hasznos Laughing

Te tucc digitalizálni?Mer én igen oszt mesílek rúla ha írdekel Laughing
Nem elég csak az észt osztani, hanem tennijis kéne valamit konkrétan níha.....emmeg nem jellemző rád!
Hangember... Laughing
Vissza az elejére
diseq
Vendég

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 07, 2006 7:14 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebben a digitalizálásban én is tettem már le pár dolgot az asztalra.
Nem két óra, de a köz érdekében szivesen közreműködnék.
Üdv
Vissza az elejére
Tarkus

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 07, 2006 7:53 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ennek Csaba szerintem módfölött örülne, mert ez jelentős többlet ráfordítást igényel szabadidejéből.

Aki ezt kitalálta és kiadta neki, fogalma sincs semmiről a témában.

De a sokeszű Radócz Pestának sem.

Majd kitalálja hogy webkamerákat is szereljenek a hivatalba mert szeretné nézni hogyan dolgoznak az alkalmazottak Laughing
Hülye ötleteket lehet adni, főleg ha valakinek nincs különösebb tétje benne.
Az nem számít hogy valakinek minden energiáját és idejét felemészti.
Az örökös reklamáción, nyafogáson kívül semmi másra nem képes!!
Semmit sem tett még le a közös asztalra ezeken kívül, meg a hülye javaslatain kívül! Laughing

Hát ennyire képes......

Bistey Csaba
Rendszergazda

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 07, 2006 9:43 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A digitalizálással nem igen lesz gond, mert ha jól tudom mostanában DVD-n kapjuk eleve az ülések felvételeit. A probléma inkább a formátum kiválasztásánál van, mert a legtöbb szabadalmaztatott (mpeg-1,-2,-4, wmv, stb) és "royalty-free" megoldás lenne célszerű.

Hármat találtam eddig amivel ilyen szempontból nem lehet gond:
1.) Ogg Theora

Ezzel az a probléma, hogy A Windows Media Player nem játsza autómatikusan külön codec kell hozzá. Úgyan van egy Java applet lejátszója is, de egy "gyengébb" gépen használhatatlan.
Minta
2.) Flash Video (flv)

Ezt minden gép gond nélkül lejátsza, szerintem a minősége hagy kívánnivalót maga után és ehhez kell flash player (kisebb gond, mert a legtöbb gépen van).
Minta

3.) Dirac
Ezt még nem volt időm kipróbálni, de holnap bepótolom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Tarkus

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 07, 2006 9:56 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csaba !

Nem akarok okoskodni, de a felhozataltból nem kétséges, hogy melyik életképes.
A fő szempont, hogy bárki nézhesse, még akkor is ha a gépe nem éppen a legújabb konfiguráció.
Végül is nem a minőség a lényeg.

Az flv bárki számára élvezhető minőséget nyújt.

diseq
Vendég

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 08, 2006 7:04 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mondjuk aki nézegeti a VIDEA-n lévő filmeket, az a minőségtől nincs elájulva, szerintem, viszont gyorsan betöltődik és a lényeg, hogy a tartalom élvezhető. Bár a testületi ülések élvezeti értékét még nem ismerem Smile
Viszont egy kis flv to avi converterrel akár PDA-ra is tehető, ahogy én is csinálom Smile és bárhol megnézhető.
Üdv
Vissza az elejére
Tarkus

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 08, 2006 9:47 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Bár a testületi ülések élvezeti értékét még nem ismerem

Diseq!
Én sem ismerem, csak elképzelni tudom magam előtt Laughing
Megnyugtatlak nem fogod halálra izgulni magad ezeken Laughing

Valami miatt az az érzésem, hogy OSKAR-ra nem jelöltetnek ezekből Mr. Green
Na de há' szeressük mi a kabaré műfajt is....vagy nem? Laughing
A lényeg, hogy az alacsony költségvetésű kategóriában maradjon.....a film is Wink

Tarkus

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 16, 2006 6:45 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoktátok olvasni a HAON portálját?

Tegnap megjelent egy cikk kellő ködösítésben.....gyanús is volt a dolog.

Idézet:
Magyarok menekülthulláma Svédországban
A svéd hatóságok arról tájékoztatták a magyar Külügyminisztériumot, hogy az elmúlt hetekben 122 magyar állampolgár kért politikai menedékjogot, miután egy fapados repülőtársaság gépeivel Malmőbe érkeztek - jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján Polgár Viktor, a Külügyminisztérium szóvivője.

A teljes cikk >>itt<<

Az rögtön nyílvánvaló volt, hogy nem Magyarok, csupán magyar állampolgárok kezdtek egy nem is túl régen történtekhez hasonlóan újabb akcióba, ami akkor Kanada irányába vezetett, majd nemsokkal később vissza Laughing

Akár fogani is mertem volna.....ha másra nem is, de a légitársaságra Laughing

KolompAir..... Laughing

Nem is értettem ezt a nagy finnyázást hogy miért kell ködösíteni!! Twisted Evil

Nevezzük már nevén a gyereket ha már van!!!.....ha a segélyeket milliárd számra minden munka nélkül megkapják!!!

Miért nem lehet közmunkára kényszeríteni őket ha már az állam az adófizetők befizetéseiből finanszírozza őket?
Bezzeg akik valami miatt kiesnek a pixisből azoknak semmi nem jár szociális alapon.

Nahh a HAON mai hírei között már tisztulni látszik a kép Laughing Laughing

íme:

Idézet:
Baranyai romák százai készülnek kiutazásra
A pécsi Cigány Önkormányzat úgy tudja hogy negyven-ötven pécsi, de összesen száznál több baranyai roma család készül Svédországba.

erről >>itt<<

Hogy örülhetnek nekik a svédek! Tudomásom szerint ott most óriási szükség van félanalfabéta, munkakerülő, kizárólag bűnözésből és segélyből élő, beilleszkedésre képtelen bevándorlókra.

Minden kedves politikai menekültnek jó utat kívánok és boldogulást az új hazában.

Nagyon drukkolok nekik, hogy befogadják őket.Így aztán a svédek kivételével mindenki jól jár.

Most viszont mindent felégetnek maguk mögött és néhány hét múlva ismét itthon köszöntjük őket segélyekkel és lakással.

Az itt maradt fiatalok, minimál bérből élők,nyugdíjasok, eü ellátásra szorultak, becsületes, tisztességes a munkából élő emberek....stb, meg ráérnek várni a semmire, mint eddig is, és eltartani ezt a réteget!!

Jobban járna az állam ha segélyek helyett egy-egy repülőjeggyel járulna hozzá és nem segélyekkel.Jahh persze csak oda!!

diseq
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 16, 2006 7:01 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kííííb@szottul egyet értek, nem beszélve arról, hogy a szocializálódni vágyó romák ha beköltöznek a telepről a faluba, még 6 milka vissza nem térítendő támogatást is kapnak lakásvásárlásra.
A magyar gyerek meg a párjával kilincselhet 100.000.- forint elsőlakáshoz jutási támogatásért és nem biztos, hogy megkapja Sad
Vissza az elejére
Tarkus

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 16, 2006 7:16 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes egyébként, mert a rendszerváltás óta és mióta Eu tagok vagyunk, nekem a politikai menekült státusz már nem járna Laughing Laughing
Hacsak...... Laughing Laughing

Legyél türelemmel Diseq.......néhány év és mi leszünk kisebbség és akkor majd ők tartanak el minket.
Mert ilyen kilátások mellett csak ők vállalnak gyereket.....

Eddig engem csak megloptak és kiraboltak többször is, de ugyebár legyünk megértőek és toleránsak......meg persze gürizzünk tovább, hogy legyen mit rabolni majd, ha ismét oda pördül a sors rulettkereke......
Igazuk volt, ha volt miből elvinni ami nekik járt Laughing Laughing Laughing

Mindenestre okultam és ha sikerül, akkor 1dan-nyi tapasztalat és azt megtoldott 9mm-el Twisted Evil már talán sikerül elhárítani a hasonló eseteket és megvédeni javaimat, az életemet stb. Laughing Laughing

Adott esetben a bíróság feladata eldönteni hogy jogos volt e az önvédelem
avagy sem......mindenesetre nem mindegy hogy posztomusz Laughing Laughing

Rigó

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 17, 2006 5:11 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bárcsak az utólsó 122 főről szólnának a tudósitások... Laughing akkor szükségtelenné válan az első és második Gyurcsány csomag szerintem.
Cca. 600000 főről van szó, akiket elkell tartani csak ugy...ahogy Tarkus és Diseq elemezte és részletezte. Crying or Very sad
Vissza az elejére
diseq
Vendég

HozzászólásElküldve: Hétf. Nov. 20, 2006 3:12 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na csakhogy itt is az enyém legyen az utolsó szó.
Olvastam, hogy a japánoknál minden rendes japánnak névjegykártyája van. Az is valami? Nálunk minden rendes cigánynak névtáblája van Very Happy ala csegei út
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Polgármesteri Hivatal Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Következő
1 / 30 oldal

Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz mellékleteket ebben a fórumban
Letölthetsz mellékleteket ebből a fórumból