Tartalomjegyzék Balmazújváros Város Önkormányzatának
Polgármesteri Hivatala

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A város futbal csapata-szavazás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Polgármesteri Hivatal
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Ön szerint milyen helyezésre számíthat csapatunk?
az első 3-ban esélyes
25%
 25%  [ 6 ]
az első 6-ban esélyes
37%
 37%  [ 9 ]
6 és 10 között esélyes
16%
 16%  [ 4 ]
a 10-ben sem sikerül bentmaradni
20%
 20%  [ 5 ]
Összes szavazat : 24

Szerző Üzenet
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 5:21 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

-Ha maga szerint ez az ordenálé üvöltés és hangszernek nevezett zaj zene akkor ez mi ?

http://www.youtube.com/watch?v=iDiL3f--TvA

-Itt kezdődik az ének és a hangszer is.
-De mit is várjunk el a mai fiatalok többségétől akik egymásnak sem adják meg a tiszteletet a hölgyeket mint a kutyát úgy szólongatják.
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 5:27 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

-Ugye eze nem vitás hogy tiszán érthető szöveg csodásan tiszta ének.
-Az üvöltés nem helyettesíti az énektudást és a szép hangot.
-Ilyet kell hallgatni ami a füllnek és a léleknek is jó.
http://www.youtube.com/watch?v=SdnGOPbaaA8&feature=related
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 5:29 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

-Puskás Grosics és a többi legendák tudtak fotbalozni nem kellett nekik harci induló.
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 5:35 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Mivel gondolom vájt fülű majd azt is meghallja, hogy a "régi hírünk most újra él" szövegrésznél milyen szépen mellényúl a basszusgitáros és ez így van hagyva a felvételen."

-Én azt hallom hogy sehol nem találja el a hangot még véletlenül sem.
-Ezt merészeli valaki hangszeres tudásnak nevezni?
-NÉP ellenes bűn ilyen zenének nevezett zajokat közönség elé vinni.
-Ezek a derék fiatalok miért nem gondolnak arra hogy előbb zenedében sajátítsák el a hangszer használatát?
-Jó módú szülők megveszik a drága hangszert a fiatalnak és azt hiszi hogy ezzel már tud is zenélni.
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 5:42 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon rendben van ez az induló!
Hajrá Újváros!
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 6:06 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Uram!!! Megkövetem!!! Valóban fantasztikus dalok amiket linkelt és biztos én is megszeretem majd ha olyan idős leszek, de hátha nem. Tisztelem a kort mindenekelőtt, úgyhogy nem is akarom felvázolni azt az életképet ami közben ilyen zenékre vetemednék!
Ajánlom tehát az illetékesek figyelmébe Nádasdi Lászlót (gúny nélkül, hiszen személyesen ismerem és tisztelem mint embert és a munkásságát), remek nótaénekesünket, hogy készítsen egy nótás indulót a BFC-nek! Talán akkor mindenkinek elnyeri elégedett lesz.
Minden tisztelet ellenére azt kell viszont mondanom, hogy akinek túl heves a vérmérséklet az nem tudom hogy bír megnézni egy-egy pattanásig feszülő rangadót. Úgy látom fogalomzavar is játszik egy picit, de akkor mély tisztelettel segítek: veszem a fáradtságot és leemelem a polcról a Magyar Értelmező Kéziszótárat (Akadémiai Kiadó, Budapest), felcsapom az "induló" szónál (592. oldal) és ezt olvasom: "főnév (melléknévi igenév is) pattogó, feszes ütemű (menetelési) zenedarab."
Abban igazat adok, hogy magyar nótára is lehet egyfajtaképpen menetelni két liter bor után.
Mivel számomra már bizonyos, hogy ön műértő, halkan megsúgom, hogy a dal 134-es bpm-mel lett felvéve. Ha ez nem pattogó ritmus akkor talán ez lehet az: http://www.youtube.com/watch?v=TLqsTA-aHOs&feature=related (úgy gondolom még a témával is betalálok, ha már az internacionálé is annyira tetszett).
Őszintén megmondom, hogy se időm, se kedvem nincs itt könnyűzene kontra magyar nóta veszekedőst játszani.
Én mára kibohóckodtam magam és úgy gondolom ön is. Meg merem kockáztatni, hogy egy szimplán irigy vagy rosszakaró ember aki valami buggyant idős ember szerepébe burkolózva próbál fogást találni és provokálni, dühíteni.
Teljesen őszintén mondom: NEM megy! Very Happy Túl vagyok már egy - két dolgon, ahhoz, hogy ilyen embereket komolyan vegyek.
Én részemről kiszálltam az ovizásból és bohóckodásból, de köszönöm, hogy észrevételét megosztotta a világgal! Remélem a Fradi elleni meccsen találkozunk és csapatunknak szurkolva elszotyizgatunk és nevetünk ezen az egészen.
Hogy hogyan találom meg önt tisztelt uram? Rolling Eyes
Maga lesz az aki befogja a fülét az induló alatt... Wink
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 6:43 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"veszem a fáradtságot és leemelem a polcról a Magyar Értelmező Kéziszótárat (Akadémiai Kiadó, Budapest), felcsapom az "induló" szónál (592. oldal) és ezt olvasom: "főnév (melléknévi igenév is) pattogó, feszes ütemű (menetelési) zenedarab."
-Tudtam éreztem hogy nem reménytelen eset talán még hálás is lesz egyszer. Tanulási fejlődési hajlam megvan ahogy érzem.
-Az induló pontosan az aminek leírta. Fel is említenék két példát erre.
-Az amúri partizánok és az őrség nóta is ilyen. Ha lett volna katona ismerné is ezeket.De könyörgöm legalább van dallamuk énekelheti mindenki.
-Felsorni sem tudnám hány focimérkőzésen voltam hány olimpiát láttam és soha nem volt divat az induló.
-A többit sajnos nem értem amiről ír fejlődött a világ és sokan lemaradtunk ez már a jövő nemzedékére hárul.
-Egy szóval sem említettem hogy magyarnótát kellene énekelni a csapat buzdítására csak olyat ami szép a fülnek is.
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 9:31 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak nem hagyja abba, de nem is ezért írok utoljára.
Inkább azért, hogy felvilágosítsam: Vigh László a Karantén zenekar dobosa 13 évig járt a balmazújvárosi zeneiskolába és ezalatt éveken keresztül volt tagja a Bekton ifjúsági fúvószenekarnak! Dobi Bálint a zenekar gitárosa 20 éve "tépi a húrokat" és többek között a rocksuliba is járt tanulni (ha nem ismerné ez egy Európa szerte egyedülálló iskola Debrecenben, ahol kifejezetten csak könnyűzenei hangszereken tanítják a fiatalokat), úgyhogy nem mondhatja, hogy nem képzett zenész. Turi Péter a zenekar énekese, a televízióból is ismert Koroknai "Kori" Árpádtól (továbbá P.Box és Omen zenekarok) vett énekleckéket hónapokon keresztül és 9 éve basszusgitározik már!
Ami viszont nagyon felbőszített az a feltételezés miszerint gazdag szülők... stb.
A zenekar mindhárom tagja teljesen önerőből és munka árán megkeresett pénzekből vásárolta mindenét az utolsó szál húrig! Ezt jó ha tudja mielőtt sztereotípiákkal dobálódzik! Tudták volna ők is jószágra költeni, de nekik ez az ami kikapcsolódást és örömet ad. Ezt el lehet fogadni szerintem. Itt esetenként több százezer forintokról van szó. Ők tudják mi az, ha valamiért meg kell dolgozni és még koránt sincs meg mindenük így sem! Nézzen utána mennyibe kerül egy alap dobfelszerelés például. Megsúgom 100 ezer Ft alatt nem nagyon talál olyat ami használható. És ahhoz még nincs se egy cintányér sem normális dobbőrök, lábgép, stb. amik további súlyos pénzekkel emelik a költséget. Így alakulhat ki egy alsó kategóriás dobszerelésből (lásd. 100 ezer Ft) egy 200-250 Ft értékű hangszer.... És ezt senkinek az anyukája nem fizette ki... Ezek nem azok a srácok kedves bátyám!
Embarassed
Vissza az elejére
Laci
Vendég

HozzászólásElküldve: Pént. Márc. 26, 2010 5:42 pm    Hozzászólás témája: értetlenkedés Hozzászólás az előzmény idézésével

Tisztelt Uram, valahonnan a rendszerváltás előtt 20 évről!...
Vigh László vagyok, a Karantén zenekar dobosa (valamint alapítója és szövegírója). Ezennel nyíltan, személyemet felvállalva szeretnék hozzászólni ehhez a kis kultúrmorzsához. Very Happy
Az, hogy kinek tetszik, kinek nem, ez természetes dolog, mindenkinek szíve joga eldönteni. Ezért (és az eddigi számainkért se) egy rossz szót nem szóltam még senkire, ha azt mondta, hogy ez neki nem tetszik, vagy nem az ő műfaja. De az, hogy egyre nagyobb sületlenségeket felhozva pocskondiázza a zenekart úgy, hogy abszolút semmit nem tud róla, és minket sem ismer, az már egyszerűen nevetséges és szánalmas......
A zenekart képzett zenészek alkotják, de egy induló nem arról szól, hogy 3 perc alatt mindenki vonultassa fel az elmúlt 10-20 év tanulmányainak eredményeit kivétel nélkül... Itt mindenki számára érthető zenei alapok és szövegek kellenek, nem Satriani-s gitárszólók, vagy agyondíszített dob alapok. De ahogy már elhangzott: nyugodtan lehet jobbat csinálni. Smile
Arról pedig hogy gazdag szülők elkényeztetett kölykei lennénk? Very Happy Jó tudni! Very Happy Én nem is tudtam hogy az ilyen gyerekek annak idején a tengeriföldet túrták egész nyáron azért, hogy meg tudják venni a szükséges hangszereket, , míg a haverok a strandon áztatták magukat nyári szünetben, vagy épp kerti partin sütögettek és söröztek. Mint ahogy azt sem tudtam, hogy a gazdag szülők minimálbérért dolgoznak, vagy nyugdíjasok, esetleg le vannak százalékolva... Wink
Uram, ha Ön korából adódóan példát szeretne mutatni a mai fiatalságnak, akkor kérem viselkedjen is egy komoly, intelligens, széles látókörű, belátó, tiszteletet kivívó és érdemlő felnőtt férfi módjára...... Wink
Üdvözlettel: Laci a Karantén zenekarból
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Szomb. Márc. 27, 2010 11:58 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

Ajánlanám szíves figyelmetekbe a ma esti Paco De Lucia koncertet a debreceni Főnix csarnokban. Nem csak tudást, de főként szerénységet is tanulhattok.
A nagyképűség és a tudás fordítottan arányos. Ha ez az arány, majd talán egyszer a tudás irányába billen, akkor már nem lesz szükségetek a nagyképűségre. Most sem lenne. A fejlődés legnagyobb akadálya az önteltség. No azért nem kell feladni, hosszú az élet és hosszú ez az út is, amit választottatok, ha ugyan nem fulladtok ki még az elején Cool A zene és a hallgatóság iránti alázat mindenekelőtt. Ti csak közvetítők vagytok ebben. Abban a szerencsés helyzetben vagytok, hogy azok lehettek, ne éljetek vissza ezzel Cool
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Szomb. Márc. 27, 2010 12:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

Lehet elkezdeni a tanulást. Egy roppant egyszerű dallam Cool
http://www.youtube.com/watch?v=To09Km0y8ic&NR=1
Ha fele ilyen szinten menne, akkor négyzetméterre borotválkoznátok, akkora arcotok lenne? Cool
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Szomb. Márc. 27, 2010 12:52 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szuper az induló!
Biztos vagyok benne, hogy a meccsekre kijáró szurkolók nagy részének is tetszeni fog. A többi pedig nem érdekes.
Hajrá Újváros!
Vissza az elejére
Vendég

HozzászólásElküldve: Vas. Márc. 28, 2010 10:33 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Anonymous" írta:
Hello!

Lehet elkezdeni a tanulást. Egy roppant egyszerű dallam Cool
http://www.youtube.com/watch?v=To09Km0y8ic&NR=1
Ha fele ilyen szinten menne, akkor négyzetméterre borotválkoznátok, akkora arcotok lenne? Cool

Igen! Jót nevetett mindenki remélem! Te meg ügyes és vicces vagy, adj hálát a sorsnak! Bízom benne, hogy a halálos ágyadon is megmarad ez a jó kedved! Jaj ne haragudj, ez is vicc volt, csak angol humor Embarassed Laughing
Vissza az elejére
Hossain
Vendég

HozzászólásElküldve: Szomb. Aug. 03, 2013 12:32 pm    Hozzászólás témája: fuNCRnGuQkjFQuGhEA Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Didf3,egy ke9re9s: ha van re1 mf3d, hadd lehessen jobb kleikkl faj lapon megnyitattatni a linkeket vagy ha ez nem kivitelezhető, akkor a link automatikusan megnyedlhatna faj ablakban?! csak mert edgy mikf6zben megne9zek egy linket/ke9pet, kf6zben elle9pek a blogodrf3l, amit esetleg me9g nem akarok?! bocsi, ha tfal bonyolult, csak gondoltam megke9rdem!!szia: Brigi
Vissza az elejére
szerintem
Vendég

HozzászólásElküldve: Hétf. Júl. 08, 2019 7:52 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt miért nem lehet olvasni erről?

https://444.hu/2019/07/06/balmazujvaros-polgarmesterenek-egy-bulvarlap-szolt-hogy-eppen-atverik-oket-a-focicsapattal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Polgármesteri Hivatal Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.
Csatolhatsz mellékleteket ebben a fórumban
Letölthetsz mellékleteket ebből a fórumból